Dziś egzotyczne potrawy, atrakcyjne promocje czy wymyślne przepisy nie zawsze już wystarczają, aby przyciągnąć klientów do restauracji. Z tego względu właściciele lokali prześcigają się w pomysłach, które mają na celu wyróżnienie ich na kulinarnej mapie Polski. Decydując się na zjedzenie posiłku poza domem, mamy zatem możliwość spożycia go w całkowitej ciemności, w obrotowej restauracji lub kilkaset metrów pod ziemią. Na tym jednak nie koniec. Poznaj najbardziej nietypowe restauracje w Polsce. 

  1. Dine in the dark 

Ta zyskująca na popularności koncepcja polega na zjedzeniu kolacji w całkowitej ciemności. Goście restauracji obsługiwani są przez kelnerów w noktowizorach. Między daniami następują krótkie przerwy, podczas których możemy podzielić się z towarzyszącymi nam osobami swoimi spostrzeżeniami. Chociaż przyrządzane potrawy stanowią dla nas niespodziankę, możemy poinformować kucharzy o naszych preferencjach np. potrawy wegetariańskie. Do wyboru mamy wariant w wersji podstawowej obejmujący przystawkę, danie główne, zimne napoje lub VIP, do którego zalicza się również deser oraz kieliszek wina, a także opcja z muzyką na żywo.  

Projekt realizowany jest w 7 lokalach na terenie Polski: Borpince w Warszawie, Inspiracja we Wrocławiu, Piwnica pod kominkiem w Krakowie, Zaklęty Czardasz w Katowicach, Piwnica Rajców w Gdańsku, Bulwar w Poznaniu oraz Farina Bianco w Łodzi. 

Za kolację, w zależności od wybranego wariantu, zapłacimy od 120 do 380 zł. 

  1. Eleven Club – Kołobrzeg

Na 11. piętrze hotelu Arka Medical Spa w Kołobrzegu mieści się Eleven Club, wyjątkowa restauracja pełniąca również funkcję punktu widokowego. Dzięki wbudowanemu mechanizmowi, lokal obraca się wokół własnej osi umożliwiając gościom podziwianie zarówno panoramy miasta, jak też pięknego Bałtyku. Lokal serwuje głównie aromatyczne kawy, desery oraz alkohole. 

  1. Dinner in the sky

Miłośnikom mocnych wrażeń proponujemy bardziej ekstremalne doznania kulinarne. Mowa o Dinner in the sky, czyli posiłku zjedzonym na platformie zawieszonej 50 metrów nad ziemią. Przy tym nietypowym stole mogą usiąść jednocześnie 22 osoby. Oprócz kucharza serwującego wykwintne dania, w przestworzach przebywają z nami również kelner i animator. Atrakcja pojawia się sezonowo w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu i Krakowie. 

Do wyboru mamy trzy pakiety Coffee break in the Sky, Cocktail in the Sky oraz Dinner in the Sky. Ceny wahają się od 180 do 400 zł za osobę. 

  1. Strefa K8 (Kopalnia Guido) – Zabrze

Z przestworzy przenosimy się 320 metrów pod ziemię. Właśnie na takiej głębokości mieści się Strefa K8 składający się z czterech sal lokal. W tym nietypowym miejscu nie tylko możemy napić się lokalnego piwa z browaru w Gliwicach, ale również zorganizować konferencję, albo obejrzeć film w sali kinowej. Strefa K8 szczyci się tytułem najgłębiej położonego lokalu na świecie. 

  1. Przystanek Cafe – Warszawa

Choć z zewnątrz wygląda jak stary autobus MZK, w jego wnętrzach mieści się nietypowy lokal. Pojazd przeszedł renowację, jednak jego wystrój w dalszym ciągu nawiązuje do starego stylu. W menu Przystanku Cafe znajdziemy typowe szybkie dania tj. ciepłe kanapki, hot dogi lub gofry. Siedząc na leżakach umiejscowionych wokół autobusu możemy napić się aromatycznej kawy lub w gorące dni schłodzić się zimnymi napojami. 

  1. Pantograf Cafe – Kraków 

Z autobusu przesiadamy się do wagonu tramwajowego GT-6 i lądujemy w Krakowie w Pantograf Cafe. Ten nietypowy lokal mieści się przy Wydziale Mechanicznym Politechniki Krakowskiej. Można w nim zjeść kanapki, sałatki lub słodkie desery. Jednak specjalnością Pantografu jest 100% Arabica wypalana w krakowskiej palarni. 

  1. Panato Cafe – Wrocław 

Wyjątkowość tego miejsca nie polega na wystroju lub lokalizacji, ale na sposobie funkcjonowania. W Panato Cafe nie płacimy za posiłek, ale za czas spędzony w lokalu. Według cennika pobyt w kawiarni to wydatek 25 groszy za minutę. Wraz z upływem czasu ceny maleją. W tym hipsterskim lokalu możemy wypić aromatyczną kawę lub zjeść smaczny deser. To popularne miejsce spotkań, idealne do nawiązywania nowych znajomości. 

  1. Benihana – Warszawa

Hasłem przewodnim restauracji jest “My kitchen is your table”. W słowach tych nie ma żadnej przesady, bowiem posiłki przygotowywane są na oczach klientów. Przy specjalnym stole teppan może usiąść do ośmiu osób, na które przypada jeden kucharz. Do jego zadań należy nie tylko przyrządzanie potraw, ale również zabawianie gości. W Benihana możemy zatem liczyć na efektowny pokaz kulinarnych sztuczek. 

  1. Tang Hotpot – Warszawa 

Mieliśmy już możliwość przyglądania się kucharzowi w akcji, teraz sami możemy zamienić się w szefa kuchni. Wszystko za sprawą warszawskiej restauracji Tang Hotpot. Hot Pot to niezwykle popularny w krajach azjatyckich sposób serwowania posiłków w restauracji, polegający na samodzielnym przygotowywaniu posiłków. Klient otrzymuje kociołek z gorącym wywarem, do którego dokłada wybrane przez siebie składniki. Tang Hotpot to idealne miejsce dla tych, którzy cenią sobie nie tylko wyborne jedzenie, ale również dobrą zabawę. 

  1. Kocia ferajna – Bydgoszcz 

Na końcu zestawienia przedstawiamy propozycję dla miłośników kotów. To miejsce, w którym możemy spotkać się na kawie ze znajomymi. Wszystko w towarzystwie sympatycznych mruczących czworonogów.   

Podobne nietypowe restauracje otwarto również m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Koszalinie, Lublinie, Katowicach, Łodzi czy w Poznaniu. 

Jak zarezerwować stolik online?

W zestawieniu przedstawiliśmy najbardziej nietypowe restauracje w Polsce, w których można nie tylko zjeść, ale przy okazji zasmakować przygody. W znalezieniu idealnego dla siebie miejsca na spotkanie w restauracji pomagają aplikacje i serwisy do rezerwacji stolików online. eatPoint.pl to wyszukiwarka restauracji, dzięki której szybko i wygodnie zarezerwujesz stolik w wybranym lokalu. Tutaj dowiesz się jakie korzyści daje rezerwacja stolików online. Skorzystaj z bazy sprawdzonych rezerwacji i #ZasmakujNaMieście!